Deşi „File din jurnal” a fost un proiect al anului trecut, a fost un angajament pe care l-am luat pentru anul 2013 şi mă bucur că am reuşit să mă ţin de el, adică să scriu măcar o meditare pe zi am hotărât după o gândire de câteva zile de meditare privitor la priorităţile anului 2014 să îl continui. Vreau să scriu şi anul acesta din trei motive, primul e egoist, vreau să scriu pentru mine, pentru a mă disciplina, pentru a mă forma, pentru a îmi pune mintea la treabă. Al doilea motiv este că vreau să scriu pentru cei care mă urmăresc, am văzut mulţi oameni care citesc blogul şi unii din ei chiar m-au încurajat şi mi-au trimis acesta încurajări prin mesaje. Şi motivul principal va rămâne cel care l-am declarat la înfiinţarea blogului, este acela de a mărturisi despre minunile şi lucrările făcute de Dumnezeu în viaţa mea. El a lucrat minunat anul trecut şi mă aştept la implicare măcar la fel de intensă din partea Sa şi anul acesta în viaţa mea aşa că voi avea ce să scriu.